Elvana Gjata - Me tana (Official Audio) prod.by UNIK
3:41
2,184,369
Elvana Gjata
Reddit
#metana #elvanagjata
Listen on Spotify : smarturl.it/metana/spotify
Listen on Apple Music : smarturl.it/metana/applemusic
Like EMM on Facebook : facebook.com/eastmusicmatters/
Licensing : lc@eastmusicmatters.com
instagram.com/elvanagjataaaa
facebook.com/elvanagjatazyrtare
twitter.com/GjataElvana
(C) 2019 East Music Matters
Intro.
Ti kam fal ty me tana
Me tana o me tana
Dashni me fal
O kush ka me ma nal
Ref.
A ma thua edhe sa
Duhet të pres ty me të pa
ta di
dua ta di dhe sa
Ti kam fal ty me tana
Me tana o me tana
Dashni me fal
O kush ka me ma ndal

Strofë 1
Shpirt ti më je
Se shpirtin ma jep
Nëse ti nuk je të gëzoj a kam arsye
Vetëm ti je
Vetëm prej teje
Sytë më shkëlqejnë si miliona yje

Bridge:
Kohën ndale ndale
Të shkoj ngadale ndale
O më ngadale ndale...
Ref:
A ma thua edhe sa
Duhet të pres ty me të pa
Ta di
Dua ta di dhe sa
Ti kam fal ty me tana
Me tana o me tana
Dashni me fal
Kush ka me ma ndal
Strofë 2
Shpirt ti më je
Se shpirtin ma jep
Se ka ditë e netë
Që buza ime thahet
Harroj botën
Më mbyt vetmia
Nuk ta bën askush
Cka të bën dashuria
Bridge:
Kohën ndale ndale
Të shkoj ngadale ndale
o më ngadale ndale...
Ref:
A ma thua edhe sa
Duhet të pres ty me të pa
Ta di
Dua ta di dhe sa
Ti kam fal ty me tana
Me t’tana o me tana
Dashni me fal
Kush ka me ma ndal

Σχόλια
 • Marcel Strömer
  Marcel Strömer

  12 Points from Germany!

 • luka jovicic
  luka jovicic

  This should've won. Her competing with the irrelevantees and loosing to them is a joke. She should've been chosen. Love to Elvana and the song from Serbia 💙

 • Miloš D
  Miloš D

  Is this Albanian ESC song?

 • Daniel E
  Daniel E

  If you made a versión into Spanish, it would be a hit in Spain. Promise, my friends also liked it, but we were 100% unable to understand 😂😂 🇪🇦🇪🇦🇪🇦

 • - Orion -
  - Orion -

  Beautiful ❤️

 • Armela Bashalli
  Armela Bashalli

  Ti kam fal ty me tana Me tana, o me tana Dashni me fal O kush ka me ma nal? A ma thua edhe sa Duhet të pres ty me të pa Ta di, dua ta di dhe sa Ti kam fal ty me tana Me tana, o me tana Dashni me fal O kush ka me ma nal Hey! INSTRUMENTAL BREAK Shpirt ti më je se shpirtin ma jep Nëse ti nuk je të gëzoj a kam arsye Vetëm ti je, vetëm prej teje Sytë më shkëlqejnë si miliona yje Kohën ndale ndale Të shkoj ngadale ndale O më ngadale ndale Na na na na na A ma thua edhe sa Duhet të pres ty me të pa Ta di, dua ta di dhe sa Ti kam fal ty me tana Me tana, o me tana Dashni me fal O kush ka me ma nal Hey! INSTRUMENTAL BREAK Shpirt ti më je se shpirtin ma jep Se ka ditë e netë që buza ime thahet Harroj botën më mbyt vetmia Nuk ta bën askush ç’ka të bën dashuria Kohën ndale ndale Të shkoj ngadale ndale O më ngadale ndale Na na na na na A ma thua edhe sa Duhet të pres ty me të pa Ta di, dua ta di dhe sa Ti kam fal ty me tana Me t’tana, o me tana Dashni me fal O kush ka me ma nal

 • Αντωνία Λειβαρτζηνου
  Αντωνία Λειβαρτζηνου

  I love Arilena but look at this song...Number one hit until now. Albania maybe you lost the opportunity to win the Eurovision this year. Greetings from Greece. ❤

 • nikolaus inc
  nikolaus inc

  Absolute BOP in Belgrade 🔥🔥🔥. Elvana should've won. Greetings from Serbia 💕💓💞

 • Wolf Wolf
  Wolf Wolf

  Verhetetleeeeen!!!!!!!!

 • Margherita mery
  Margherita mery

  Elvanaaaaaaaaa 👋👋👋👋👋👋

 • oglukzkashan
  oglukzkashan

  Qele Qele - top 4 Fuego - top 2 Wild dances - winner Dum tek tek - top 4 Yet Albanians choose not to send this song. Like the other song can give better result LOL

 • DjSwag
  DjSwag

  Bruh she robbed

 • Jack &friends
  Jack &friends

  Love your voiceeeeeee youre such a star

 • Sasha Bans
  Sasha Bans

  Please let her represent San Marino?

 • david ocampo
  david ocampo

  Eurovision 2020 winner!

 • Kamela Fir
  Kamela Fir

  Nuk do te me mjaftonin as 10000000000000000000 Romane per te shkrojtur sa shume dua Nga Kamela

 • אדיר כחלון
  אדיר כחלון

  Why Albania why??! you had one job! this is a bop..and now you mess things up

 • Kamela Fir
  Kamela Fir

  Po sa e mire qe je moj elvana e Di Je ylli I kesaj bote Je zemra ime Je njeriu me i mire ne bote Une jam fansja jote e zjarrte Kam pare shume here endra sikur te takoja por nuk mu plotesua kio deshire Dhe per vitin e Ri e Di cfare deshire shpreha qe te te takoja Ty por kjo deshire nuk mu plotesua Te lutem me dergo nje mesazh ne ky komenti nese e shikon Dhe nese nuk me kthen nje mesazh mos Harro qe te dua shum sh shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum shum dhe do te dua derisa te vdes Nga kamela Please Te lutem me dergo nje mesazh ne komenti qe te kam bere T lutem ma ploteso kete deshire zemer

  • Kamela Fir
   Kamela Fir

   Dhe nuk do te me mjaftonin as 1000000000000000000000 Romane per te shkrojtur sa te dua

 • Jose Ibarra
  Jose Ibarra

  Singing how yianna terzi, but the this song is increíble

 • Tanieela
  Tanieela

  This could have been the winner or at least top 5 song! 🇫🇮

 • Ciljeta Gavoci
  Ciljeta Gavoci

  Kenga shum e bukur per ato qe e din cesht dashnija e vertet

 • Mario Tefaj
  Mario Tefaj

  Ohhhh elvana duhet te ishte eurovision my god cfar amazing keng wowwww ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 • GG WP
  GG WP

  boşver eurovision şaibeli zaten. şarkı güzel.

 • Zaara Hayat
  Zaara Hayat

  I feel this song ... it is killing me

 • jatojo
  jatojo

  And now, the bookmakers are rating "Shaj" dead bottom of all entries. It's early days, but - it still seems like the wrong choice if Albania wanted to qualify for the final...

 • Giulia Cenko
  Giulia Cenko

  Kshu duket shum e bukur kenga,por live nuk ngjan kaq bukur.

 • Andy Collins
  Andy Collins

  You are the Best 👍❤️ Love from London 🇬🇧

 • Ermal Zotaj
  Ermal Zotaj

  Eshte vertet per te ardhur keq qe kjo konge e Elvana Gjata te mos jet ne Eurovision... Sa her qe e degjoje kete super hit akoma nuk e besoj qe sdo jet ne eurovision

 • Alba Boss
  Alba Boss

  Cfar ndoth me tvsh!Cdo vit dergojen ne eurovision keng jo ritmike pa harmoni fare.cfar systemi kan bere .nuk fiton kenga me e mire.nuk kam asgje se Pse nuk fiton ajo apo kjo..Por digjoni cfar kengesh kan fituar 5 vitet e fundit dhe mendoni!Kenget fituese ne eurovision jan ritmike dhe harmonike .ne shqiptaret I mbetet vetem te dergojem ndonje kengetar dasmash sic kemi mbetur!

  • marinella nelaa
   marinella nelaa

   E thon tamam 🤣🤣

 • klejda dule
  klejda dule

  shume ebukur ❤❤

 • Diva ESCMolitva
  Diva ESCMolitva

  Wow lovely! Is this in ESC preselections? Albania needs an agressive James Bondish woman cos its an empire of women!

 • ALBANIAN EAGLE
  ALBANIAN EAGLE

  Elvana gjata e meriton të përfaqësoj San marion në eurovisin për inat te verës e rites

 • SKEJ Productions
  SKEJ Productions

  PLEASE REPRESENT SAN MARINO

 • Angela's videos
  Angela's videos

  The best song 2020❤❤❤🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱🇦🇱

 • Beka Qoıjan
  Beka Qoıjan

  12 points go to Elvana Gjata with her song 'Me tana' from Kazakhstan 🇰🇿!

 • slavkosain
  slavkosain

  Well, at least we have a huge hit to listen untill next years FiK... I hope that she will make another great song for festival and win and represent Albania like she deserves to represent! I just can't stop to listen it! Love from Kroacia 🇭🇷❤🇦🇱

 • queen b
  queen b

  Wow... ♥️🇦🇱

 • Mishel Vukovic
  Mishel Vukovic

  ❤️❤️❤️❤️❤️💞💞💞💞😘😘

 • lars lutz
  lars lutz

  tabs?

 • Ola Ola2005
  Ola Ola2005

  Me e mira jeeeee❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️E kam mesuar te gjithe keoreografine e kesaj kenge😘😘😘😘😘😘😘😘😘😘💕💕💕💕💕

 • ESC Kate
  ESC Kate

  This would have been my favourite.. Elvana deserved to win 😭😭

 • samu10esc
  samu10esc

  One month fter, I still can't get over the fact that she didn't win :,(

 • Arjol Mollaj
  Arjol Mollaj

  Super kenge

 • Juventino Finoallafine
  Juventino Finoallafine

  Te Kishte Lind Elvana ne Amerik Rihana kishte punu ne MC Donalds

  • Silvi Collaku
   Silvi Collaku

   🤣🤣🤣🤣🤣

  • M Scott
   M Scott

   thua ??

 • Muharrem Geçir
  Muharrem Geçir

  VERY ROBBED IN FESTIVAL I KENGES 😔 I STILL SO SAD

 • Fabiola Gjini
  Fabiola Gjini

  Hitttttttttttttt 😍😍😍😍me tana ❤️❤️❤️

 • bangtan Jungkook
  bangtan Jungkook

  Why don't you do this song on English and im waiting for video clip girl♥️♥️♥️

  • Topaz
   Topaz

   It bops right?

 • Velvet Mugen
  Velvet Mugen

  Best albanian song ever! I love it!

 • FF_LORENCO_ YT
  FF_LORENCO_ YT

  Bravo

 • alida roth
  alida roth

  ohh ma knoje zemren elvann ❤️❤️

 • Ergita Amelia
  Ergita Amelia

  E ADHUROJ KETE KENGE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! E VETMJA QE DEGJOJ!!!!!!!!!!!!!!!!! TE DUA ELVANA!!!!

 • Kronki 1
  Kronki 1

  Per ne kjo ishte kenga fituese.Bravo Elvana 🔥

 • Andy Collins
  Andy Collins

  Best Song from Albanien to representet ESC 12 Point 🇬🇧

 • SKEJ Productions
  SKEJ Productions

  we want you for albania

 • SKEJ Productions
  SKEJ Productions

  Collab with a greek singer and represent greece please 😓❤️

 • DORI dorina
  DORI dorina

  Ti je nje yll Me vjen keq qe ne shqiperi asgje s esht e drejt Kishim nevoj per nje kg si kjo ne Eurovision 🇦🇱☝️🌟je e kompletuar *ME TANA*😉

 • Zafer Aslanov
  Zafer Aslanov

  Elvana best than Arilena!!! Elvana is real winner of FEST 58!!! Love from Azerbaijan..

  • Silvi Collaku
   Silvi Collaku

   Zafer Aslanov i think so too!

 • Έλενα έλη
  Έλενα έλη

  I love this song 💋💋❤❤

 • Odisea Shemsho
  Odisea Shemsho

  Keng e qar 💖💖

 • Ile Kocev
  Ile Kocev

  Elvana !!!!!!!

Επόμενο